Ники Желязков и Жоро Петров с успешен дебют начело на Македония

Мъжкият национален отбор на Македония победи като гост този на Босна и Херцеговина при дебюта на Николай Желязков и Георги Петров начело на тима.  Волейболистите на българския треньорски тандем се наложиха над своите домакини с 3:1, след което бе изигран още един допълнителен гейм за крайното 3:2 (25:21, 21:25, 25:21, 25:19, 13:15).

Разпределителят Гьорги Гьоргиев, който е с двойно македонско и българско гражданство и състезател на Марек Юнион-Ивкони (Дупница), взе участие и в петте гейма от тази приятелска среща.  През всяка от първите три части той влезе в игра от ъгъла, а за последните два гейма вече бе в стартовата седморка на Ники Желязков.  Състезателят на друг български клуб – Пирин Балканстрой (Разлог), Марян Урдов игра само в допълнителния пети гейм.  Той бе в основния състав и завърши с 3 точки от атака и 50% добро посрещане.

В момента македонските национали пътуват от босненския град Оджак за хърватския град Ровин, където в следващите три дни ще изиграят още три контроли - срещу своите домакини от Хърватия.  Тези срещи са част от тяхната подготовка за световните квалификации в Скопие следващата седмица.