Феновете на Манчестър Сити подкрепят Манчини

Публиката на Манчестър Сити подкрепя мениджъра Роберто Манчини, въпреки че италианецът беше уволнен заради слабите резултати през настоящия сезон. Под ръководството на специалиста "небесносините" спечелиха купата на Футболната асиоциация през 2011 година и станаха шампиони на Англия 12 месеца по-късно. Запалянковците са категорични, че благодарение на Манчини отборът е спрял черната си серия от 35 години без спечелен трофей.

"Много сме разочаровани. Имаме невероятни спомени от периода на Роберто Манчини начело на отбора", заявиха запалянковци на Манчестър Сити.

Италианският мениджър беше уволнен след загубата на Сити с 0:1 от Уигън на финала в турнира за купата на Футболната асоциация преди три дни. "Небесносините" ще завършат на второ място в класирането във Висшата лига. Най-вероятно Мануел Пелегрини ще замени Манчини на мениджърския пост в Сити.