Вожняцки отпадна в първия кръг в Рим

Бившата номер 1 в света Каролин Вожняцки (Дания) отпадна в първия кръг на силния турнир на червени кортове в италианската столица Рим с награден фонд 2,3 млн. долара. Поставената под номер 10 Вожняцки загуби от сръбкинята Бояна Йовановски с 6:2, 4:6, 6:7(5) след почти три мача игра. 21-годишната Йовановски взе три поредни гейма, за триумфира във втория сет, а в решаващата трета част преодоля контузия на лявото бедро и дефицит от 0:4 гейма, за да триумфира със 7:5 точки в тайбрека. Във втория кръг Йовановски ще срещне сънародничката си и двукратна шампионка от надпреварата Йелена Янкович, която вчера разби Цветана Пиронкова с 6:3, 6:0.

Германката Юлия Гьоргес също преодоля сет пасив, но стигна до победата над квалификантката Андреа Хлавачкова (Чехия) с 2:6, 6:4, 6:4. Следващата съперничка на Гьоргес ще бъде третата в схемата Виктория Азаренка (Беларус).

В драматичен 3-часов сблъсък представителката на домакините Роберта Винчи елиминира Елена Веснина (Русия). Поставената под номер 13 Винчи навакса изоставане от 0:3 гейма в третия сет и стигна до крайната победа с 6:7(2), 7:5, 6:4. Във втория кръг италианката ще се изправи срещу сънародничката си Настася Бърнет, която участва с "уайлд кард".

12-ата поставена Мария Кириленко (Русия) се справи на старта с испанката Анабел Медина Гаригес с 6:3, 6:3 и във втория кръг ще срещне Варвара Лепченко (САЩ), която пък победи квалификантката Леся Цуренко (Украйна) с 6:4, 6:2.