Ботев Пд бие и със син екип - футболист сътвори уникален панаир, за да играе срещу Лудогорец (видео)

Ботев (Пловдив) извоюва сравнително лесен успех с 2:0 като гост на Миньор в мач от 27-ия кръг на "А" група, който се игра на стадион "Българска армия". Победата доближи канарчетата, играли в тази среща със синьо-бели екипи, на три точки от третото място, даващо право на излаз в Европа.

В герои за пловдивчани се превърнаха Иван Цветков, реализирал двете попадания, и Тодор Неделев, който се отличи с великолепни асистенции за головете на своя съотборник.

За отбелязване е дебютът на 17-годишния талант от школата на Ботев Серкан Юсеин, както и постъпката на Томаш Иршак в 90-та минута. Тогава чехът реши да бави играта при резултат 2:0 за своя отбор в продължение на почти минута, за което получи втори жълт и респективно червен картон. Веднага след тази проява главният рефер Атанас Димитров свири край на срещата, а Иршак напусна терена изключително доволен и под бурните аплодисменти на бултрасите.

Оказа се, че за тези действия си има причина. Ако халфът не бе получил червен картон, му се събираха 9 жълти картона и щеше да пропусне два мача - домакинството на Ботев (Враца) и гостуването на Лудогорец. Сега ще бъде наказан за една среща и ще е на линия за сблъсъка в Разград.

В първия четвърт час срещата бе равностойна. Постепенно футболистите на Станимир Стоилов наложиха превъзходство и положенията пред вратата на Миньор не закъсняха. Първото от тях дойде в 16-та минута. Луис Педро навлезе отляво с мощен дрибъл, подаде добре към Тодор Неделев, който се опита да вкара след фалцов изстрел с левия крак, но Пейков спаси.

Секунди по-късно Неделев изведе Луис Педро отляво, но шутът на нападателя бе избит в корнер от стража на домакините.

Така се стигна до 31-та минута, когато нападателят бе изведен с великолепен пас зад гърба на домакинската отбрана от Тодор Неделев и без проблем реализира. Пет минути преди края на редовното време Цветков вкара на празна врата отново след прецизно подаване на Неделев отдясно.

Втората част започна по-добре за гостите от Пловдив. В 52-та минута сантиметри не достигнаха на Бобан Грънчаров да засече топката с глава в оплазнената врата след центриране от корнер. Секунди по-късно самостоятелен рейд на резервата Станислав Костов завърши с добър шут от границата на наказателното поле, който профуча покрай дясната греда на Пейков.

В 84-та минута резервата Станислав Костов можеше да вкара втори гол, но опасният му изстрел бе избит от вратаря на перничани Боян Пейков.

Това се случи минута по-късно, когато Томаш Иршак пусна пас в дълбочина към Неделев, който намери по великолепен начин Иван Цветков и голмайсторът на Ботев вкара на празна врата за крайното 2:0.