Твенте би ПСВ Айнховен без Михайлов

Твенте завърши с победа сезона в холандската Ередивизие като надигра с 3:1 ПСВ Айндховен в домакинството си от последния кръг. Домакините играха без българския вратар Николай Михайлов, който е контузен. На негово място на вратата бе веетранът Сандер Бошкер.

Срещата започна чудесно за Твенте, който още в 3-ата минута откри резултата с гол на Люк Кастайньос. След това Насер Шадли удвои в 27-ата минута, а Мертенс върна един гол за ПСВ в 40-ата минута. Крайното 3:1 пък бе оформено от Янсен в 54-ата минута.

След тази победа Твенте завърши редовния сезон на 6-ото място с 62 точки и ще играе плейоф за участие в Лига Европа заедно с тимовете на Утрехт, Грьонинген и Хееренвеен. ПСВ Айндховен пък завършва на второто място и си гарантира участие в Шампионската лига.