Бетис смело крачи към Европа

Бетис направи поредна важна крачка към участие в Лига Европа, след като надви Селта с 1:0 на свой терен в мач от 35-ия кръг. Така играчите от Севиля са само на точка от Малага, който засега заема шестото място - последното даващо квота за Европа. Головата машина Рубен Кастро донесе успеха на своя тим с победно попадение в 67-ата минута. Пет минути по-късно нападателят удари и греда. Бетис доминираше на своя съперник и в края заслужено триумфира. До края на сезона на "зелено-белите" им предстоят гостувания на Майорка и Леванте и домакинство на Сарагоса.

Селта пък остава в зоната на изпадащите и на 3 точки от спасението. Големият минус за футболистите от Виго е, че та са с мач повече в актива си, като до края имат да изиграят само две срещи.

Снимка: Getty Images/Guliver