Нюкасъл се спаси

Отборът на Нюкасъл си осигури оставането във Висшата лига на Англия и през следващия сезон, след като победи с 2:1 като гост Куинс Парк Рейнджърс в среща от предпоследния кръг на надпреварата.

Домакините вече бяха изпаднали от Премиър лийг, но въпреки това започнаха амбицирано срещата и стигнаха до откриване на резултата. Матийо Дебюши спъна Дейвид Хойлет в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Лоик Реми и не сбърка. Скоро обаче "свраките" отвърнаха на удара също от дузпа. Жозе Бозингва спъна Хатем Бен Арфа и потърпевшият изпълни точно наказателния удар. Малко преди почивката Нюкасъл стигна до пълен обрат, след като Йоан Гуфран се разписа с далечен удар.

През втората част до нов гол не се стигна, но гостите останаха с човек по-малко, тъй като десетина минути преди края вратарят Робърт Елиът игра с ръка извън наказателното си поле и получи втори жълт картон. До изравняване от страна на КПР обаче не се стигна и Нюкасъл взе спасителните три точки.

Така "свраките" събраха 41 точки и не могат да паднат под чертата в последния кръг. Куинс Парк пък остава на дъното с 25 точки.