Рафаел Надал взе трета титла от турнира в Мадрид

Рафаел Надал (Испания) спечели за трети път в кариерата си титлата от турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Мадрид с награден фонд 4,3 милиона евро. Поставеният под номер 5 Надал победи без особени проблеми Станислас Вавринка (Швейцария) с 6:2, 6:4 за 72 минути. Испанецът реализира ранен пробив, за да поеме контрола върху първия сет, в който даде само два гейма на съперника си. Той поведе с 4:0 и след 31 минути игра водеше със сет аванс. Във втората част Вавринка поведе с 3:2, но допусна Надал да вземе следващите три поредни гейма, което предреши крайния победител. Испанецът триумфира в Мадрид за трети път след 2005 и 2010 година. Надал вече има 9 победи в 9 мача срещу Вавринка. Испанецът се присъединява към Роджър Федерер (Швейцария) по брой спечелени титли от турнира "Мастърс" в Мадрид. 26-годишният Надал игра за 78-ми път на турнир от АТП и на 34-ти в турнирите от сериите "Мастърс".

Финал на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Мадрид с награден фонд 4,3 милиона евро:

5-Рафаел Надал (Испания) - 15-Станислас Вавринка (Швейцария) - 6:2, 6:4