100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:5

Лориен попaри амбициите на Сент Етиен за ШЛ

Отборът на Лориен победи с 3:1 Сент Етиен в мач от 36-ия кръг на Лига 1. По този начин "мерлузите" отрязаха амбициите на "зелените" за класиране в челната тройка, което да даде на тима право на участие в Шампионската лига.

След нулево първо полувреме резултатът бе открит от Кевин Моне-Паке в началото на втората част. В средата на полувремето резервата Фабиен Робер удвои в полза на домакините. Десетина минути преди края младата надежда на Сент Етиен Кюрт Зума намали след корнер, но в последната минута на мача Ян Жуфър оформи крайното 3:1 за Лориен.

Така Сент Етиен остава на шеста позиция в класирането с актив от 59 точки, а третият Лион е с четири повече и мач по-малко. Лориен пък е седми с 53 и изпраща положителен сезон.