Кайзерслаутерн на бараж за завръщане в Първа Бундеслига

Отборът на Кайзерслаутерн, който преди време беше страшилище за другите германските отбори, си извоюва правото да играе бараж за влизане в Първа Бундеслига само година след изпадането си под ръководството на Красимир Балъков. Кръг преди края "лаутерите" си гарантираха третата позиция във втория ешелон, след като надвиха Ян Регенсбург с 3:1 като гости. Титулярните нападатели на "червените" Ервин Хофер (12) и Мохамаду Идрису (20) отбелязаха головете за гостите. Вили Орбан вкара третото попадение за гостите минути преди края. Филип Цийрайс пък върна един гол за сигурно изпадащия в Трета Бундеслига тим.

До осигуряването на бронзовите медали на "лаутерите" се стигна, след като прекият конкурент на "червените дяволи" Кьолн стъпи накриво в този кръг. "Козлите" записаха домакинска загуба от влизащия директно в Бундеслигата Херта (Берлин) с 1:2. От това се възползва ФСФ Франкфурт, който надви Бохум с 2:1 и зае четвъртото място, но няма шанс за третото.

Така след една година пребиваване в по-ниското ниво на футбола в Германия Кайзерслаутерн ще чака да разбере кой ще бъде негов опонент в предстоящия сблъсък. Баражното 16-о място в Първа Бундеслига може да бъде заето от Фортуна (Дюселдорф) (15-и с 30 точки), Аугсбург (16-и с 30 точки) и Хофенхайм, който е 17-и с две по-малко. До края има един кръг. Плеойфът пък е в два мача на разменено гостуване.

Иначе директно за елита се класираха Херта и Айнтрахт (Брауншвайг).

Кайзерслаутерн е четирикратен носител на Сребърната Салатиера (1951, 1953, 1991 и 1998), а също така е представял Бундесрепубликата успешно и на европейската сцена. Най-големият успех за "лаутерите" в ЕКТ е през сезон 1998/99, когато достигат на четвъртфинал в Шампионската лига, а две години по-късно са полуфиналисти в турнира за Купата на УЕФА. В последния си шампионски сезон, в който фланелката на отбора от провинция Райнланд-Пфалц носеше и сегашният помощник-треньор на Левски Мариан Христов, отборът бе избран за тим на годината.