Ювентус получи титлата след реми у дома (видео+галерия)

Италианският шампион Ювентус не успя да победи Каляри в последния си домакински мач от сезона в Серия "А" и завърши наравно 1:1 в двубоя, след който "бианконерите" получиха титлата от калчото, която спечелиха преди две седмици. Възпитаниците на Антонио Конте губеха в резултата след първото полувреме, след като тъмнокожият нападател на Каляри Виктор Ибарбо бе дал аванс на гостите в самото начало на двубоя. Резервата на домакините Мирко Вучинич възстанови равенството в 61-ата минута. До края на мача обаче домакините така и не успяха да стигнат до победен гол, с което прекъснаха серията си от девет поредни победи в шампионата.

Въпреки това едва ли някой на трибуните на "Ювентус Стадиум" е останал недоволен, след като веднага след приключване на срещата домакините получиха спечелената 29-а титла на Италия в историята си.