Марсилия се класира за Шампионската лига

Олимпик Марсилия продължава с отличния си финален спринт в Лига 1 и си осигури участие в Шампионската лига догодина. Марсилици победиха с 2:1 Тулуза в мач от 36-ия кръг на шампионата и вече десет мача нямат загуба. Два гола заби Андре Аю, а за гостите намали резервата Еден Бен Басат.

Аю откри резултата в края на първата част след точен удар с глава при центриране на Матийо Валбуена. В средата на второто полувреме нападателят удвои след като бе изведен на стрелкова позиция в малкото наказателно поле. Десетина минути преди края Бен Басат намали след извеждащ пас на Висам Бен Йедер.

Така Марсилия събра 70 точки на втора позиция и вече не може да бъде изместен от първите три места в крайното класиране. Марсилци са много близо и до директен билет за най-комерсиалния европейски клубен турнир. Те се нуждаят само от точка в оставащите два мача, за да си осигурят второто място.