ЦСКА грабна титлата при юношите младша!

ЦСКА победи Виктория Волей (Пловдив) с 3:0 (25:17, 25:11, 26:24) на финала на републиканското първенство по волейбол за юноши младша възраст в столичната зала "Васил Симов".

За ЦСКА триумфът бе още по-сладък, тъй като бе изкован пред собствена публика. С този успех армейците детронираха миналогодишният шампион Левски Волей, който остана на четвърта позиция. Волейболистите от Пловдив, които бяха основен претендент за титлата, пък получиха сребърните медали.

Финалният сблъсък напълни зала "Васил Симов", като над 300 зрители наблюдаваха двубоя. Предварителните очаквания за оспорвана битка не се случиха. "Червените" доминираха изцяло, като показаха постоянна игра през целия мач. Основното им оръжие бе силният сервис, а добрата блокада довършваше останалото. Волейболистите на ЦСКА правеха голяма разлика, като затваряха безпроблемно първите два гейма.

Състезателите на Виктория пък сякаш нямаха ден и нищо не им се получаваше. Неудачите им проличаха най-вече във втората част, когато буквално бяха на колене пред ЦСКА, като успяха да отбележат едва 11 точки. Може би повлия и контузията на един от основните им нападатели - Трифон Лапков, получил травма във втория гейм.

Единствено в третата част тимът на Виктория успя да покаже истинските си възможности, стопи пасив от 4 точки от 17:21 до 21:21 и се стигна до равностойна игра. "Оранжевите" дори имаха и възможност да затворят гейма и да се върнат в мача, но при 24:23 в тяхна полза не успяха да отиграят за точка. При психологическото равенство, 24:24, насочен сервис от ЦСКА разколеба посрещането на пловдчани, а последната точка "червените" спечелиха след грешка на съперника.