ЦСКА ликува след истински футболен екшън на "Армията" (видео+галерия)

Отборът на ЦСКА победи с 3:2 Черно море в мач от 27-ия кръг на "А" група. Срещата, която се състоя на стадион "Българска армия" се превърна в истински футболен екшън. Два автогола, безобразна грешка на Томаш Черни и три греди за "червените" белязаха двубоя.

Попаденията за "армейците" вкараха Венцислав Василев (32), Александър Александров (54 авт.) и Сержиньо (78), докато точни за варненци се оказаха Инканго (7) и Иван Бандаловски (38 авт.).

Гостите първи стигнаха до гол чрез Инканго в 7-ата минута. Футболистът се разписа след безобразна грешка на Томаш Черни, който тръгна да подава към свой съотборник, но топката му бу пресечена. Въпреки това при попадението на "моряците" имаше засада, тъй като пресеклият кълбото футболист на гостите я подаде към Инканго, който в момента на паса бе зад защитата.

Малко преди гола на Черно море, попадение на ЦСКА не бе зачетено заради засада на Пламен Крачунов. В 17-ата минута Мартин Камбуров изпълни по отличен начин пряк свободен удар, но късметът не бе на негова страна и топката срещна напречната греда.

В 32-ата минута ЦСКА изравни резултата. Спас Делев центрира от фаул и след като се извиси над всички Венцислав Василев с глава опъна мрежата на "моряците".

Четири минути по-късно отбраната на "червените" се пропука и съвсем логично Симеон Райков остана на добра позиция за стрелба. Мерникът на бившия състезател на Левски обаче не бе точен и топката отиде право в Черни.

В 38-ата минута гостите от Варна ликуваха за втори път. Иван Бандаловски си заби авгогол след центриране от корнер.

Втората част започна с натиск на "армейците", който се изрази с няколко центрирание и отправени два удара с глава от страна на Спас Делев и Венцислав Василев. Така се стигна до 54-ата минута, когато ЦСКА изравни резултата. Делев се освободи майсторски от своя пазач, центрира остро и при опита си да изчисти в ъглов удар Александър Александров си забоде автогол.

Секунди по-късно Марсиньо разтресе страничния стълб от пряк свободен удар. В 70-ата минута гредата за трети път се оказа верен помощник на стража на варненци след топовен изстрел на Сержиньо.

В 78-ата минута Сержиньо се превърна в герой за своя тим, вкарвайки за 3:2. Португалецът бе изведен с глава от Платини сам срещу вратаря и след като напредна и изпревари защитата на гостите, прати кълбото в мрежата.

Три минути по-късно влезлият като резерва Мишел Платини можеше да реши мача. Анисе Абел изведе бразилеца на 3-4 метра от вратата на Черно море, но той не си прецени добре крачките и не успя да реализира. До края на срещата Черно море направи опит да изравни резултата, но силите не им достигнаха за нищо повече от почетна загуба.

В днешната вечер на "Българска армия" присъстваше обидно малко публика. Агитка от около 50 човека влезе на стадиона в 10-ата минута и след като 15 минути пя песни срещу ръководството, напусна съоръжението. На почивката играчите бяха бурно освиркани от феновете, които бяха на трибуните в сектор "А".

ЦСКА - ЧЕРНО МОРЕ 3:2