Фортуна пропусна да се спаси

Отборът на Нюрнберг победи с 2:1 като гост Фортуна (Дюселдорф) в мач от 33-ия кръг на Бундеслигата. Така домакините от Западна Германия пропуснаха да запишат важни точки в борбата си за оцеляване. Фортуна остава с 30 точки - колкото има Аугсбург, който е на 16-а позиция, която дава право на участие в плейофа за оставане в елита.

Фортуна поведе в резултата след автогол на Хано Балич в средата на първата част. През второто полувреме обаче гостите успяха да обърнат резултата и стигнаха до два бързи гола, дело на Роберт Мак и Марвин Платенхард.

По този начин Фортуна ще трябва да се надява на победа при гостуването си на Хановер в последния кръг на шампионата, за да запази надежди за директно оцеляване. Нюрнберг пък събра 41 точки и няма притеснения за мястото си в елита.

СТАТИСТИКА

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!