Исторически триумф на Уигън остави Ман Сити без трофей (видео)

Уигън спечели първи значим трофей в историята си, след като победи Манчестър Сити с 1:0 на "Уембли" и триумфира с Купата на Англия. Единственият гол за борещия се за оцеляване в Премиър лийг тим вкара резервата Бен Уотсън в добавеното време. "Гражданите" разочароваха и закономерно ще останат без трофей през тази кампания, което е сериозен провал за Роберто Манчини, който записва първи сезон без отличие, откакто пое Сити. Освен ФА Къп Уигън ще участва и в Лига Европа през следващия сезон, макар че тимът може да отпадне от Премиър лийг.

Мениджърът на Манчестър Сити Роберто Манчини беше направил цели осем промени в сравнение със състава, който победи Уест Бромич през седмицата, като само Харт, Насри и Тевес запазиха местата си. Джо Харт бе на вратата вместо Пантилимон, който играеше до този момент в мачовете от ФА Къп. Туре Яя се завърна в халфовата линия, а Карлос Тевес и Серхио Агуеро започнаха в атака. Джеймс Милнър и Един Джеко останаха на скамейката.

Антолин Алкарас и Жорди Гомес бяха двете промени в състава на Уигън.

Още в 4-ата минута Тевес изпълни пряк свободен удар, топката срещна стената, след което Туре Яя стреля точно към вратата, но Роблес успя да спаси. Пет минути след това Калъм Макманаман пропусна чудесна възможност да изведе Уигън напред, но ударът му не бе точен.

В 29-ата минута отново Роблес показа страхотен рефлекс, спасявайки с крак топката, която Тевес отблизо отправи към вратата му. Двата отбора продължиха да играят отворено и да създават голови възможности. Калъм Макманаман направи втори пропуск, когато бе изведен от Алкарас, преодоля Харт в близост до аутлинията, след което тръгна да си отваря ъгъла, за да може да стреля във вратата, навърза няколко бранители на Сити, но в крайна сметка ударът му бе блокиран. В края на частта за трети път Роблес се намеси на ниво, избивайки шут на Насри.

В 50-ата минута Тевес проби отдясно, след което подаде към Агуеро, който засече на близката греда, но в последния момент Бойс му попречи, изчиствайки топката в корнер. Нов пробив на Макманаман в 65-ата минута доведе до сериозно напрежение в наказателното поле на "гражданите", но в последния момент Компани се хвърли в краката на нападателя и блокира изстрела му. 1/4 час преди края на редовното време топката срещна напречната греда на вратата на Харт след пряк свободен удар, изпълнен от Шон Малоуни.

В 84-ата минута Ман Сити остана с човек по-малко, след като Сабалета получи втори жълт картон за нарушение срещу откъсващия се Макманаман. Уигън се възползва и в добавеното време резервата Бен Уотсън засече с глава на близката греда центриране на Малоуни от ъглов удар. Това означаваше победа и исторически първи голям трофей за Уигън.

Манчестър Сити - Уигън 0:1

0:1 Бен Уотсън (91')

Манчестър Сити (4-2-3-1): Харт, Сабалета, Компани, Настасич, Клиши; Бари (90-Джеко), Туре Яя; Насри (55-Милнър), Тевес (69-Родуел), Силва; Агуеро

Уигън: (4-3-2-1): Роблес; Еспиноса, Шарнер, Алкарас, Бойс; Гомес (81-Бен Уотсън), Макарти, Макартър; Макманаман, Малоуни; Коне

Съдия: Андре Маринър

Жълти картони: Сабалета, Настасич, Бари (М), Роблес (У)

Червен картон: Сабалета (84')