Борусия (Д) стигна до инфарктно равенство с Волфсбург (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) стигна до инфарктно равенство - 3:3, в гостуването си на Волфсбург от 33-ия кръг в Бундеслигата. Домакините водеха комфортно с два гола преднина, но с две попадения на Марко Ройс в 84-ата и 88-ата минута те се добраха поне до точката. Преди това Свен Бендер даде преднина на "жълто-черните" в 5-ата минута, а Иван Перишич в 14-ата и 22-ата минута и Налдо в 26-ата минута обърнаха нещата в полза на домакините.

Борусия игра в този мач без звездата си Марио Гьотце, а на пейката останаха и Невен Суботич и Себастиан Кел. Въпреки това срещата започна добре за гостите и още в 5-ата минута Нури Шахин центрира от фаул и Свен Бендер от близо засече топката в мрежата за 0:1.

Домакините обаче успяха сравнително бързо да се окопитят и в 14-ата минута Ивица Олич нахлу в пеналта и пусна към непокрития Перишич, който с удар в близкия ъгъл възстанови равенството. В 22-ата минута хърватинът, който си тръгна през зимата от Дортмунд след скандал с треньора, отново бе в прегръдките на съотборниците си, след като с прекрасен изстрел от около 25 метра заби топката в горния десен ъгъл на вратата за 2:1. В 26-ата минута пък домакините увеличиха преднината си с още едно попадение, като Налдо от близо бе точен след центриране от корнер - 3:1.

След това дортмундци опитаха да се върнат в мача и в 84-ата минута Марко Ройс намали след асистенция на Илкай Гюндоган. В 88-ата минута пък отново той донесе и равенството на своя тим за крайното 3:3.

Така двата тима поделиха точките и Борусия остава на 2-ата позиция с 66 точки, докато Волфсбург е 11-ти с 42 точки.