Божинов и Виченца все още дишат в Серия "Б"

Българският национал Валери Божинов влезе в игра при победата на Виченца с 1:0 като гост на Модена. Валери се появи в игра в средата на второто полувреме на мястото на Чарамитаро. Голът на победата за Виченца вкара Матия Мустакио в 56-ата минута. С трите си точки днес отборът на Божинов събира 41, колкото има и Асколи. "Бианконерите" не успяха да бият Тернана у дома, завършвайки 1:1, с което въпросът кой ще бъде последният изпадащ от Серия "Б" остава да се реши в последния кръг. Тогава Виченца приема Реджина, а Асколи има гостуване на Читадела. Гросето и Про Верчели вече са без шансове за спасение и заемат последните две места във втория италиански ешелон.