Берое загря за финала с Левски с победа в Ловеч (видео)

Отборът на Берое победи с 2:1 Литекс в Ловеч в мач от 27-ия кръг на "А" група. Амир Саюд вкара от дузпа в 41-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Дончо Атанасов. Исмаил Иса изравни за домакините в 47-ата минута. Той също се разписа от дузпа, която съдията даде заради влизане на вратаря Иван Караджов в краката на Ванжер да Силва. Старозагорци стигнаха до победата в 92-ата минута, когато Антон Недялков си отбеляза автогол след остро центриране на Дончо Атанасов.

В състава на "оранжевите" отново не бе Георги Миланов, а гостите очаквано заложиха на повече резерви заради финала за Купата на България с Левски в сряда. Спорът за отличието ще бъде именно на Градския стадион в Ловеч.

Възпитаниците на Петър Хубчев изглеждаха по-мотивирани и със самочувствие тръгнаха да търсят победата на негостоприемния стадион. Още в 3-ата минута Атанасов пробва удар с глава, но прати топката в аут. Домакините отвърнаха с удар на Момчил Цветанов, който обаче не бе точен. Джеремая Ситое опита да застраши Илко Пиргов в 24-ата минута, но също не намери целта.

В 41-ата минута обаче Атанасов бе повален в наказателното поле от халфа на Литекс Едон Хасани и съдията Владимир Вълков посочи бялата точка. Саюд не сбърка при изпълнението на наказателния удар и изведе Берое напред.

Ловчанлии успяха да изравнят веднага след почивката. В 47-ата минута Караджов извърши нарушение срещу Ванжер в пеналта и реферът отново не се поколеба да отсъди дузпа. Иса не сбърка от 11-те метра и възстанови равенството.

В 51-ата минута на терена се появи нападателят на старозагорци Венцислав Христов, но заради травма бе заменен само 8 минути по-късно. Не е ясно какво точно е неговото състояние и дали ще може да играе срещу Левски в сряда.

До края на мача и двата тима имаха възможности за победен гол, но късметът се усмихна на старозагорци. Иса два пъти получи шанс да се разпише, но в 82-ата минута Караджов с крак спаси удара му, а в 89-ата минута нападателят отигра технично с пета, но не успя да вкара. В 85-ата минута пък Ситое не можа да преодолее Пиргов.

Все пак във 2-ата минута на добавеното време Атанасов центрира остро от фаул, кълбото рикошира в Недялков и се оплете в мрежата за крайното 1:2.

Това бе четвърто поражение в последните пет мача за играчите на Христо Стоичков. Те остават на 5-о място с 46 точки. Берое пък е на 7-о място с 39 точки.