Лудогорец трепери след много пропуски и бой над Славия, "орлите" отново на върха (видео)

Отборът на Лудогорец победи Славия с 2:1 в мач от 27-ия кръг на "А" група и по този начин седмица преди дербито с Левски на "Герена" се върна на върха в класирането. Попаденията за "орлите" бяха дело на Роман Безяк (5,23), а точен за гостите бе Галин Иванов (70). Въпреки че домакините като цяло надиграха своя опонент и създадоха куп голови положения, в края на срещата доста потрепериха и със сетни усилия запазиха крехката преднина.

Срещата започна отлично за домакините, които още в 5-ата минута успяха да отбележат. Попадението вкара Роман Безяк. Словенецът се разписа засичайки топката от въздуха след центриране на Жуниор Кайсара.

Ранният гол даде допълнителен импулс на възпитаниците на Ивайло Петев и оттук до края на първото полувреме на терена имаше само един тим - този на домакините. Головите ситуации заваляха една след друга, но футболистите на Лудогорец се скъсаха да пропускат.

В 15-ата минута Иван Стоянов изведе Марселиньо сам срещу Георги Петков, но бразилецът пропусна да вкара втори гол. В 23-ата минута Безяк за втори път попадна в прегръдките на своите съотборници. Димо Атанасов върна нескопосано към Петков, който се размина с кълбото, тъй като Марселиньо тръгна да пресича топката и му попречи на преценката. За Безяк не остана нищо друго освен да опъне мрежата.

В 34-ата минута Стоянов за втори път изведе Марселиньо очи в очи с Петков, но вратарят на "белите" предотврати трети гол в своята врата със самоотвержена намеса. В края на първата част при единствета си смислена атака Мирослав Антонов имаше възможност да намали резултата, но това не се случи, тъй като ударът му с глава профуча над напречната греда.

В началото на второто полувреме Лудогорец създаде две чисти ситуации. Първата бе пропиляна от Иван Стоянов, който останал в отлична позиция вместо да стреля потърси компинация и сгреши. Секунди по-късно Марселиньо направи поредния си пропуск, стреляйки от няколко метра право в тялото на Петков. В следващата атака Мирослав Иванов отправи изстрел от движение, но стражът на гостите показа класа и изби в корнер.

В оставащото време до края на срещата сякаш с магическа пръчка Славия се съживи и натисна противника си. За възхода на "белите" роля изиграха смените и вътрешната ротация, която Петев направи. След излизането на Марселиньо и Станислав Генчев, и смяната на позицията на Иванов, който заигра като вътрешен халф, Лудогорец изпусна центъра.

В 68-ата минута Славия създаде най-чистото си голово положение. Козмин Моци изчисти лошо топката и по този начин изведе Тодор Янчев на няколко метра от вратата на Владислав Стоянов, който следеше играта и хвърляйките се в краката на бившия играч на ЦСКА му попречи да отбележи. В 70-ата минута "белите" намалиха резултата чрез Галин Иванов, който се възполза от колективна грешка в отбраната на разградчани.

Малко по-късно Безяк имаше прекръсна възможност да запише хеттрик, но останал сам срещу Петков стреля право в него. До края на мача Славия се хвърли смело в атака и създаде няколко мелета, но в крайна сметка не успя да стигне до изравнително попадение.

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 2:1