Надал пак срази Ферер, стигна до полуфинала в Мадрид

Рафаел Надал продължи да доминира над сънародника си Давид Ферер, като сега демонстрира класа и на четвъртфинала на турнира от сериите Мастърс в Мадрид. Четвъртият в схемата отстъпи в първия сет с 4:6, въпреки че водеше с 4:2. Следващите два сета обаче бяха за бившия водач в ранглистата и така той се поздрави с крайната победа с 4:6, 7:6 (3), 6:0.

Надал започна седмицата с оплаквания от болки в коляното и в течение на мачовете обясняваше, че няма подобрение. Въпреки това той постигна 18-а победа над Ферер в 23 мача до момента. Все пак загубилият имаше надежди за краен успех, тъй като последното му поражение от далеч по-именития съперник е на четвъртфинал на Откритото първенство на Австралия преди две години.

След колебливия старт Надал подобри играта си в третия сет, когато спечели шест безответни гейма и върви към седми пореден финал след завръщането си от контузията. Следващият съперник на Надал ще бъде победителят от мача Пабло Андухар - Кей Нишикори.

При жените Серина Уилямс научи съперничката си на полуфинала и това е италианката Сара Ерани, номер 7 в схемата. Тя елиминира рускинята Екатерина Макарова с 6:3, 6:1. 26-годишната Мария Шарапова, която по-рано днес се класира за финалната четворка, ще срещне сръбкинята Ана Иванович. Бившата номер 1 отстрани 6-ата в схемата Ангелик Кербер (Германия) с 6:3, 6:1.

Снимка: Getty Images/Guliver