Еми Николова с 10 точки и счупен пръст! Конеляно с трудно 3:2 над Пиаченца във финала №3 на Серия А1

Волейболната националка Емилия Николова и нейният Имоко Волей (Конеляно) останаха в борбата за титлата в италианската Серия А1, след като записаха първа победа във финалния плейоф. Еми Николова и съотборничките й надиграха много трудно като гости Ребеки Нордмеканика (Пиаченца) с 3:2 (25:21, 25:19, 14:25, 16:25, 15:12) във финал №3, игран късно снощи в зала "Пала Банка" в Пиаченца.

Така отборът на Конеляно намали изоставането си във финалната серия с 1-2 победи. Играе се до 3 успеха от 5 мача. Четвъртъта среща между двата отбора е утре (11 май) от 21,30 часа българско време отново в зала "Пала Верде" в Конеляно.

Всичко се развиваше много добре за Николова и компания, които спечелиха категорично първите два гейма съответно с 25:21 и 25:19. Но за съжаление именно в края на втората част българската националка счупи пръст на лявата ръка при опит за блокада и бе сменена принудително от младата Карлота Дзаното. Това като че ли повлия на съотборничките й и те загубиха следващите два гейма с 14:25 и 16:25. Все пак, волейболистките на Конеляно се наложиха с 15:12 в тайбрека и спечелиха мача с 3:2.

Еми Николова, която е под въпрос за четвъртата среща от серията утре, все пак завърши с 10 точки (3 блока и 35% ефективност в атака). Валентина Фиорин пък стана най-резултатна за победителките с 23 точки (4 блока, 35% ефективност в атака, 59% позитивно и 32% перфектно посрещане) за успеха. За домакините от Пиаченца румънката Кармен Църля (44% ефективност в атака) и холандката Флуурте Майнерс (1 блок, 1 ас, 29% ефективност в атака, 78% позитивно и 37% перфектно посрещане) забиха съответно 21 и 18 точки, но и това не помогна за победата.

РЕБЕКИ НОРДМЕКАНИКА (ПИАЧЕНЦА) - ИМОКО ВОЛЕЙ (КОНЕЛЯНО) 2:3 (21:25, 19:25, 25:14, 25:16, 15:12)
ПИАЧЕНЦА: Мануела Леджери 9, Кармен Църля 21, Флуурте Майнерс 18, Франческа Ферети 2, Мартина Гиуджи 12, Лучия Босети 14 - Стефания Сансоня-либеро (Федерика Валериано, Мануела Секоло, Даница Раденкович)
Старши-треньор: Джована Капрара
КОНЕЛЯНО: Кристина Барчелини 7, Джени Бараца 11, Рафаела Калони 17, ЕМИЛИЯ НИКОЛОВА 10, Валентина Фиорин 23, Летиция Камера 1 - Карла Росето-либеро (Александра Гроцолин 2, Джулия Агостинето, Илария Маруоти, Карлота Дзаното 3)
Старши-треньор: Марко Гаспари.