Легия спечели Купата на Полша за 16-и път

Легия (Варшава) спечели Купата на Полша за рекорден 16-и път. Това стана с общ резултат 2:1 срещу Шльонск (Вроцлав) въпреки домакинското поражение във втората среща. Първата среща във Вроцлав завърши с успех за Легия с 2:0. Сега в ответния двубой всичко започна доста зле за столичани, след като капитанът им Михал Жевляков си вкара автогол още във 2-ата минута. След това и двата отбора имаха своите шансове, а в последните 15 минути на мача миналогодишните шампиони от
Шльонск упражниха сериозен натиск. Вратарят Войчех Скаба обаче отрази всичко. Легия може и да направи дубъл в Полша, тъй като води в местната Екстракласа с две точки пред Лех Познан пет кръга преди края.