Надал се класира за четвъртфиналите в Мадрид

Двукратният шампион Рафаел Надал (Испания) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Мадрид с награден фонд 4,3 милиона евро. Поставеният под номер 5 Надал победи без особени проблеми руснака Михаил Южний с 6:2, 6:3. Испанецът реализира ранен пробив, за да поеме контрола върху първия сет, в който даде само два гейма на съперника си. Южний успя да навакса пасив от 1:3 във втората част, но след 3:3 Надал не даде никакви шансове на съперника си и с три поредни гейма стигна до крайния успех.

Испанецът, който търси трета титла в турнира след 2005 и 2010 година, ще срещне на четвъртфиналите победителя от мача между Давид Ферер (Испания) и Томи Хаас (Германия). В друг мач от третия кръг миналогодишният финалист и номер 6
в схемата Томаш Бердих (Чехия) победи Кевин Андерсън (Южна Африка) със 7:6(5), 7:5. Южноафриканецът на два пъти сервираше за успеха в първия сет при 5:4 и при 6:5 гейма, но се провали, след което загуби с 5:7 точки в тайбрека. Във втория сет чехът реализира единствения пробив в 11-ия гейм, което се оказа решаващо. Бердих, който във втория кръг постигна победа номер 400 в кариерата си, очаква на четвъртфиналите победителя от двубоя между Анди Мъри (Великобритания) и Жил Симон (Франция).

Снимка: Getty Images/Guliver