Атлетико недостижим в зона ШЛ (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид ще играе в Шампионска лига през следващия сезон, след като надигра като гост с 3:1 аутсайдера Селта Виго.

Домакините отстъпиха инициативата още в началото на срещата от 36-я кръг на Примера дивисион. Първото полувреме обаче завърши без попадения. Веднага след подновяването на играта резултатът бе променен.

През първото полувреме на срещата гол не падна, но за сметка на това през втората част зрителите видяха цели четири. Диего Коща даде аванс на Атлетико след като се разписа в 47-та минута след асистенция на Миранда. Около двадесет по-късно Хуанфран удвои преднината на гостите.

В 84-та минута Аугусто Фернандес върна един гол за Селта и така намали на 1:2. Радамел Фалкао обаче изпари илюзиите на домакините за реми като оформи крайното 1:3  в 86-та минута.

След победата Атлетико Мадрид заема трето място със 72 точки в актива, докато Селта Виго е на предпоследната позиция с 31 пункта - в изключително сложна ситуация.