И резервите на Юве бият по шампионски

Новият стар шампион на Италия Ювентус победи Аталанта с 1:0 при гостуването си в Бергамо. Единственият гол в срещата вкара Алесандро Матри в 18-ата минута. Нападателят си партнираше в атака с Фабио Куалярела, а в състава на Антонио Конте изобилстваха резервни състезатели. Сребърният медалист от САЩ'94 и Евро 2000 бе дал почивка на почти всички титуляри след шампионското шествие в неделя. Към края на мача на терена се появи и френският ветеран Никола Анелка, който порита 20 минути на стадиона на Аталанта. С победата днес Старата госпожа продължава да гони рекорда за най-много спечелени точки в един сезон във формата с 20 отбора в италианското първенство.