Лацио закопа Интер насред "Меаца"

Отборът на Лацио разстреля Интер насред неговата крепост "Джузепе Меаца". Римляните победиха с 3:1 трикратните европейски шампиони, с което реално ги изхвърлиха от Европа за следващия сезон. В началото на мача домакините бяха по-добрия отбор, но след това инициативата мина у лациалите. Затова помогна и грешката на Самир Ханданович в 22-ата минута, след която "орлите" поведоха чрез Серджо Флокари. Последва голям пропуск на Антонио Кандрева, който би покрай вратата, за да дойде 33-ата минута, когато Рикардо Алварес с глава направи 1:1. Скоро след това Естебан Камбиасо шутира опасно, но вратарят Федерико Маркети отби топката в страничната греда.

В самия край на полувремето обаче Ернанеш от дузпа направи 2:1 за Лацио за неодобрение на президента на "нерадзурите" Масимо Морати, който бе на трибуните и към когото тифозите на отбора издигнаха специален призив преди мача. Големият шанс за интеристите бе в средата на втората част, когато Алварес не успя да реализира дузпа за 2:2. В 77-ата минута Оджени Онази със страхотен гол от 25 метра направи 3:1 и залости здраво евровратата пред Интер. Миланският гранд е на осмо място в класирането, на пет точки от Лига Европа два кръга преди края на сезона.