Младежите на България започнаха с лесно 3:0 над Израел в световните квалификации (ГАЛЕРИИ)

Националният волейболен отбор на България за младежи тръгна с лесна победа участието си в турнира от Група "С" на световните квалификации. Момичетата на новия селекционер Драган Нешич надиграха връстниците си от Израел с 3:0 (25:21, 25:17, 25:15) в първия си мач, игран тази вечер пред около 500 зрители в обновената зала "Христо Ботев" в София.

Младите български волейболисти започнаха неуверено в мача, като сервисът им не вървеше и нямаше нужната острота в атака. Това улесни израелците и те заиграха уверено, като взеха преднина. Ситуацията доведе до 3 точки разлика в тяхна полза при 11:8, преди нашите да се съвземат. Постепенно българите преодоляха сковаността си и изравниха при 17:17. След сервис на Михаел Манджуков националите ни поведоха с 19:17. Това бе достатъчно и волейболистите ни се "отприщиха", като направиха разлика 22:19, запазиха я и спечелиха гейма с 25:21.

Във втората част младите ни волейболисти заиграха освободено и това веднага се отрази на играта, като повиши ефективността. Националите разгромиха израелците, след като поведоха с 5:2 и 15:9 и затвориха безпроблемно гейма с 25:17. Пълна доманация имаше и в третата част, когато българските момчета прегазиха съперника и поведоха с 20:12. До края на гейма възпитаниците на треньора Драган Нешич дадоха само още три точки на израелците и се поздравиха с чиста победа след 25:15.

Най-полезен за българския отбор стана Розалин Пенчев с 19 точки (1 ас, 72% ефективност в атака, 47% позитивно и 37% перфектно посрещане), а Радослав Попов добави 10 точки (3 блока, 37% ефективност в атака, 75% позитивно и 45% перфектно посрещане) за успеха. За тима на Израел Амир Винарский реализира 11 точки.

Утре българските момчета ще играят с отбора на Румъния, който по-рано днес падна от Естония с 2:3 (21:25, 19:25, 25:22, 25:22, 10:15). Младите волейболисти на Израел пък ще спорят с Германия, която днес почиваше. Срещите са съответно от 18,30 и 16,00 часа.

ИЗРАЕЛ - БЪЛГАРИЯ 0:3 (21:25, 17:25, 15:25)
ИЗРАЕЛ: Моше Кесел, Нир Коен 7, Василий Пойлов 6, Амир Винарский 11, Ярослав Гесен 3, Илия Голдрин 4 - Леонид Блачман-либеро (Ювал Финкелщайн 4, Нимир Сокер)
Старши-треньор: Якоб Херчко
БЪЛГАРИЯ: Михаел Манджуков 9, Васил Атанасов 7, Георги Сеганов 4, Петър Ненков 8, Радослав Попов 10, Розалин Пенчев 19 - Иво Драмов-либеро
Старши-треньор: Драган Нешич.

Статистика: Димитър Димитров (скаутмен на България)