Белогорие на победа от титлата в Русия след ново 3:2 над Урал във финал №2 (ВИДЕО/ПЪЛЕН ЗАПИС)

Волейболният отбор на Белогорие (Белгород) вече е само на победа от спечелване на титлата в руската Суперлига. Момчетата на легендарния треньор Генадий Шипулин надиграха много трудно като гости Урал (Уфа) с 3:2 (25:22, 25:17, 21:25, 20:25, 15:10) и във втората среща от финалния плейоф в Русия, игран този следобед.

По този начин носителите на Купата на Русия за тази година дръпнаха в финалната серия с 2-0 победи, след като вчера отново победиха с 3:2 гейма. Играе се до 3 успеха от 5 мача. Третият и евентуално четвъртия мач между двата тима са в събота и неделя (11 и 12 май) в Белгород.

За разлика от вчерашния двубой, днес волейболистите на Белогорие дръпнаха с 2:0, допуснаха изравняване при 2:2, но в крайна сметка се наложиха с 3:2 след 15:10 в тайбрека. Най-полезни за Белогорие станаха влезлите като резерви още в първия гейм Дмитрий Илиних (3 блока, 1 ас, 50% ефективност в атака, 40% позитивно и 20% перфектно посрещане) и Максим Жигалов (1 блок и 43% ефективност в атака) с по 19 точки за победата. Звездата на тима и националния отбор на Русия Дмитрий Мусерский отново игра много силно и добави 16 точки (4 блока, 2 аса и 77% ефективност в атака) за успеха.

За тима на Урал бразилският национал и диагонал Леандро Висото (40% ефективност в атака) и Павел Абрамов (1 ас, 40% ефективност в атака, 62% позитивно и 31% перфектно посрещане) реализираха съответно 19 и 15 точки.

УРАЛ (УФА) - БЕЛОГОРИЕ (БЕЛГОРОД) 2:3 (22:25, 17:25, 25:21, 25:20, 10:15)
УРАЛ: Павел Абромов 15, Леандро Висото 19, Мигел Анхел Фаласка 3, Андрей Ащев 8, Алексей Самойленко 2, Алексей Спиридонов 3 - Алексей Вербов-либеро (Владислав Жлоба, Алексей Казаков 5, Андрей Максимов 4, Максим Пантелеймоненко 11)
Старши-треньор: Анджолино Фригони
БЕЛОГОРИЕ: Сергей Макаров 1, Тарас Хтей 5, Сергей Тетюхин 10, Георг Гроцер, Джъстин Дъф 6, Дмитрий Мусерский 16 - Артьом Ермаков-либеро (Игор Кобзар 2, Александър Косарев, Леонид Кузнецов, Дмитрий Илиних 19, Максим Жигалов 19, Антон Фоменко 1)
Старши-треньор: Генадий Шипулин.