Макарова прекъсна победната серия на Азаренка

Виктория Азаренка (Беларус) отпадна във втория кръг на силния турнир по тенис на червени кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 4 милиона евро. Поставената под номер 3 Азаренка претърпя поражение от рускинята Екатерина Макарова с 6:1, 2:6, 3:6 за 1 час и 53 минути игра и прекъсна серията си от 18 поредни победи от началото на сезона. Шампионката от Откритото първенство на Австралия има и две загуби, но те са поради неявяване заради травми, последната от които в началото на март на четвъртфиналите в Индиън Уелс срещу Каролин Вожняцки (Дания).

Азаренка страда от контузия на глезена в последните два месеца и това оказа влияние върху движението й по корта във втория и третия сет от мача срещу Макарова.

Състезаващата се за САЩ Варвара Лепченко се класира за третия кръг без игра, след като съперничката й Юлия Гьоргес (Германия) се отказа заради стомашен вирус. Естонката Кая Канепи също продължава напред след успех за 71 минути игра над представителката на домакините Карла Суарес Наваро с 6:3, 6:1.