След пародията на "Овча купел": Берое прати Локомотив (София) при изпадащите

Берое и Локомотив (София) при 1:1 в мач от 26-ия кръг на "А" група, което след съмнителната победа на Ботев (Враца) като гост на Славия изпрати столичните железничари в зоната на изпадащите отбори.

Зелено-белите поведоха с гол на Давид Каядо, който в 28-та минута получи брилянтен извеждащ пас от Георги Андонов и след майсторски фалцов удар с десния крак не остави шансове на гостуващия страж Божидар Митрев.

Преди това, в 17-та минута, Берое създаде първа по-сериозна опасност. Педро Еуженио центрира, но малко не достигна на Георги Андонов да засече топката в мрежата на гостите. Секунди по-късно след отлична комбинация Георги Андонов бе изведен сам срещу вратаря, но стреля в аут.

След почивката Локомотив изравни играта, но в 53-та минута като по чудо не получи второ попадение. Тогава двама техни футболисти се откъснаха фронтално сами срещу вратаря, но не успяха да си подадат топката и тя им бе избита в корнер от застигнал ги бранител на гостите.

Така се стигна до 69-та минута, в която домакините пуснаха изключително лек гол. Гостите от София центрираха в наказателното поле на заралии, последва разбъркване и в крайна сметка топката достигна до Димитър Илиев, който оформи крайното 1:1 след удар с глава от метър пред голлинията.