Без изненада: Ботев (Вр) взе трите точки от Славия в София (видео от "брилянтните" комбинации)

Отборите на Славия и Ботев (Враца) завършиха 1:2 в мач от 26-ия кръг на "А" група. Мирослав Антонов изведе "белите" напред в 20-ата минута. Александър Якимов изравни в 39-ата минута, а в 80-ата минута резервата Румен Рангелов донесе успеха на врачани. Подобен развой бе очакван от букмейкърите, които извадиха по-рано през деня срещата от тиражите си.

Малцината фенове на столичани пък освиркваха своите футболисти, които им донесоха поредна доза разочарование в годината, в която празнуват своята 100-годишнина.

Трите точки бяха жизненоважни за врачани, докато футболистите на Велислав Вуцов отдавна не играят за нищо. Така битката за оцеляване се завърза съвсем, тъй като Ботев е с 27 точки, а Черно море и Локомотив (София) с 25 и 24, но и мач по-малко.

На трибуните бе треньорът на Левски Николай Митов, който проследи изявите на гостите. Той бе в компанията на своя помощник Мариян Христов. В петък "сините" имат визита във Враца в мач от 27-ия кръг на "А" група.

Домакините поведоха при първата си добра възможност. Това се случи в 20-ата минута, когато центриране на Здравко Лазаров достигна до Антонов, който се пребори със защитата на съперника и реализира за 1:0.

До края на срещата на терена играеше само един отбор. Само до 45-ата минута гостите излизаха три пъти очи в очи с Георги Петков, но вкараха само в последната ситуация. В 31-ата минута Якимов не можа да преодолее вратаря, а седем по-късно Андрей Атанасов удари греда. Все пак в 39-ата минута Якимов бе на точното място и най-накрая изравни.

Нищо не се промени на терена и след почивката. Гостите бяха още по-дейни в търсенето на победен гол, но пропиляха четири отлични ситуации. Най-фрапантен бе пропускът на Атанасов, който в 64-ата минута почти от голлинията прати топката над гредата.

Логичното се случи в 80-ата минута, когато Иван Коконов поднесе топката на тепсия на Румен Рангелов и нападателят нямаше как да сбърка на празна врата.

снимки: Марин Маринов/Sportal.bg