Спас Делев носи слаб ЦСКА на гръб - Апостол Попов с ефектен автогол (видео)

Отборът на ЦСКА изигра пореден слаб мач през този сезон, но след голяма доза късмет и благодарение на старанието на Спас Делев победи с 3:1 Монтана като гост. Нисичкият нападател вкара два гола преди почивката, с което даде комфортен аванс на армейците.

През втората част обаче гостите от София бяха тотално надиграни от опашкаря на "А" група и логично в 51-та минута се стигна до попадението в тяхната врата. Това стана чрез автогол на игралия за пореден път слабо централен бранител Апостол Попов. Последваха два сериозни пропуска на монтанчани, за да се стигне до 89-та минута, когато резервата Камбуров оформи крайното 3:1 за ЦСКА.

В стартовия състав на червените направи впечатление поста на Лукас Саша, който поради контузиите на няколко бранители започна като ляв бек, но така и не успя да се представи добре на този пост.

Срещата започна равностойно и в първите 10 минути нямаше изстрел по посока на една от двете врати. Две минути по-късно Марсиньо се пребори с двама противникови футболисти, но стреля слабо от границата на наказателното поле и Цветковски спаси.

Така дойде 14-та минута, в която ЦСКА откри резултата при първата си голова възможност. Спас Делев бе изведен след пас с глава от защитника на домакините Антон Личков и от 5-6 метра без проблем реализира.

В 17-та минута червените можеха да вкара втори гол, но малко не достигна на Платини да прокара топката покрай излезлия да го пресрещне Цветковски.

В 25-та минута Делев отбеляза второто си попадение. Платини го изведе с дълъг пас сам срещу вратаря, Делев бутна веднъж топката с глава и след това с прехвърлящ изстрел вкара ефектен втори гол.

След почивката ЦСКА предостави изцяло инициативата на Монтана и това можеше да струва скъпо на борещия се за бронзовите медали червен тим. За голяма изненада домакините успяха да надиграят своя съперник както физически, така и технически.

В 51-та минута Апостол Попов си вкара автогол след премерен изстрел с глава и намали резултата на 1:2 за ЦСКА. Това бе поредна грешка на Попов в тази среща.

Малко преди гола на Монтана, Лукас Саша нахлу добре в половината на домакините и изведе Анисе сам срещу вратаря, но атаката бе спряна заради несъществуваща засада. На по-късен етап съдиите сбъркаха още веднъж при подобно положение.

В 73-та минута Монтана на два пъти като по чудо не изравни. Първо центриране на Венци Иванов се отклони в крака на Лукас Саша и топката нацели напречната греда, но за късмет на армейците тя не попадна в намиращия се на два метра пред голлинията Фарес Брахими и бранител в червено я изчисти.

Секунди по-късно изключително опасна атака на домакините, отново през зоната на Лукас Саша, завърши с центриране на Иванов. Последва шут на Мирасема от 5-6 метра, който Черни с върха на пръстите си изби в корнер.

Поредният пробив през зоната на бразилеца наложи пускането на контузения Венци Василилев, а Лукас Саша бе изтеглен в халфовата линия.

Интригата в срещата приключи в 89-та минута, когато  гостите от София стигнаха до трети гол. Мартин Камбуров бе изведен сам срещу вратаря, почти бе застигнат от бранителите на домакините, но все пак успя да стреля и да подпечата измъчената победа на своя отбор.

снимка: Емона Цончева, Sportal.bg