Раонич отстрани Давиденко на старта в Мадрид

Канадецът Милош Раонич се класира за втория кръг на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в испанската столица Мадрид с награден фонд 3 368 265 евро. Раонич, който е номер 12 в схемата, отстрани бившия трети в световната ранглиста Николай Давиденко (Русия) със 7:5, 7:6(5) за 98 минути.

Канадецът, който е почти с 10 години по-млад от своя съперник, стигна до победата със само един пробив в мача. Във втория кръг на турнира Раонич ще играе с испанеца Фернандо Вердаско.

Още двама от поставените продължават напред в турнира. Номер 11 Николас Алмагро (Испания) спечели първия сет с 6:4 срещу германеца Тобиас Камке, който след това се отказа поради контузия. Японецът Кей Нишикори, 14-и в схемата, се наложи над Юрген Мелцер (Австрия) с 6:3, 6:4. Джон Иснър (САЩ) победи Гийермо Гарсия-Лопес (Испания) със 7:5, 7:6(8).

Защитаващият титлата си Роджър Федерер (Швейцария) почива в първия кръг, а във втория среща Радек Щепанек (Чехия).