Жоазиньо в топ 3 на най-добрите "бикове"

Вратарят Александър Филцов беше избран за най-добър футболист на Краснодар за месец април. Стражът, който играе при "биковете" под наем от Локомотив (Москва), получи 36% от гласовете на феновете. Втори се нареди бразилският нападател Вандерсон с 32%, а трети остана неговият сънародник и бивш футболист на Левски Жоао Жоазиньо. За Жо вота си дадоха 11% от участниците в анкетата на официалния сайт на Краснодар. Жоазиньо беше трети и в класирането за месец март.

Вчера Краснодар постеган нова победа в Премиер лигата. Отборът на Славолюб Муслин надви с 2:0 застрашения от изпадане Волга. Домакините изковаха успеха си още до почивката с голове на Сергей Петров и новото попълнение Исаел. В последната минута централният нападател Муса Конате получи червен картон.

В класирането Краснодар е на 8-о място с 41 точки, колкото има и Терек. Волга е на 13-а позиция с 25 точки. Толкова е активът и на Ростов и Амкар.