Меси скочи от пейката за многоголова победа, Барса е на две точки от титлата (видео)

Отборът на Барселона направи предпоследна крачка към 22-рата си шампионска титла в Примера след домакински успех с 4:2 над Бетис в двубой от 34-ия кръг. Гостите от Андалусия на два пъти повеждаха чрез Пабон (2) и Рубен Перес (43), но голове на Алексис Санчес (9) и Давид Вийя (56) изравниха съперниците. Лионел Меси се появи в 56-ата минута и успя да вкара две попадения, за да изкове успеха на каталунците. "Синьо-червените" са на две точки от официалното подпечатване на трофея си, който ще е единствен във витрината за настоящия сезон.

Лионел Меси очаквано остана резерва в пети пореден мач от Ла Лига. Тито Виланова заложи на Алексис Санчес, Давид Вийя и Кристиан Тейо в нападение. Титуляри бяха Чави Ернандес и Андрес Иниеста. Бенят Ечеберия бе големият отсъстващ в състава на севилци. Пепе Мел разчиташе в атака на Хорхе Молина, подкрепян от Пабон, Носа и Рубен Кастро.

"Камп Ноу" видя шокиращ първи гол след стотина секунди игра. Заменилият Виктор Валдес Хосе Мануел Пинто изрита топката напред, тя бързо беше пратена от центъра към наказателното поле на каталунците, Алекс Сонг се размина и отвори шанс пред Дорлан Пабон. Фланговият футболист с хубав отсечен удар отбеляза покрай вратаря - 0:1. "Синьо-червените" се хвърлиха в предни позиции в търсене на отговор. В петата минута Давид Вийя не беше точен след изпълнение на корнер. В деветата "лос кулес" върнаха гола след прекрасно центриране на Андрес Иниеста отляво. Манчегото вдигна топката, а Алексис Санчес изпревари Алекс Мартинес, за да отбележи с глава от четири метра - 1:1.

Каталунците натиснаха здраво и създадоха куп положения до края на полувремето. В 11-ата Жорди Алба намери Тейо, чието центриране обаче се оказа доста дълго. В 15-ата Хорхе Молина не беше точен с глава след добра акция. В 22-рата "блаугранас" разиграха прекрасно с по едно докосване - Алексис намери Вийя, който от чиста позиция веднага шутира, но Адриан дел Кастийо се намеси. В 23-ата Вийя отново изпусна страхотно положение. Чави се измъкна от засадата, макар да останаха съмнение, а Ел Гуахе от четири метра с мощен удар от въздуха прати топката високо-високо. В 27-ата Пинто се намеси след засичане на Салва Севийя.

В 29-ата Вийя напредна отляво в наказателното поле, но шутът му в близкия ъгъл беше блокиран от вратаря. В 30-ата Вийя направи нов чудовищен пропуск - Тейо надбяга преследващите го и подари топката на най-добрия голмайстор в историята на Испания, който от четири метра насочи в крака на вратаря. В 34-ата Иниеста стреля много опасно от дъгата, но стражът отново се намеси.

В 41-вата най-добрият за Барса до почивката Тейо се възползва от грешка и с мощен удар от 15 метра разтресе напречната греда, като топката падна някъде около голлинията. Сякаш кълбото беше преминало голлинията с целия си обем. Голяма част от публиката започна да скандира името на лявото крило. Многото пропуски на "синьо-червените" бяха наказани в 43-ата минута. Тогава Рубен Перес вкара зашеметяващ гол с мощен изстрел от 28 метра, като топката се оплете в десния горен ъгъл на Пинто. Това беше истински шедьовър, който даде незаслужено предимство на гостите от "Бенито Вийямарин" след едно полувреме игра.

На почивката Пепе Мел извади тарана си Хорхе Молина и пусна полузащитника Бенят. Лео Меси пък започна да загрява и създаде настроение по трибуните. В 56-ата Давид Вийя счупи каръка и от четири метра засече след плонж в мрежата - 2:2. Центрирането беше отдясно, а вратарят Адриан и защитникът Марио не се разбраха. Точно след попадението "седмицата" напусна видимо недоволен, за да се появи Лео Меси, който заигра на върха на атаката.

Аржентинецът се забави само четири минути, след което вкара дежурния си гол. Ла Пулга завъртя брилятно топката от фаул в близкия ъгъл за 3:2 и продължи уникалната си серия в Примера с гол в 21-ви пореден мач, като няма пропуск от месец ноември насам. В 69-ата Меси нацели далечната сглобка с добро завъртане от фаул, като топката този път беше откъм десния ъгъл на вратаря.

В 71-вата Лео мушна ново попадение. Иниеста даде майсторски пас в наказателното поле към Алексис, който подари гола на Меси. Това беше попадение номер 46 в Примера за машината от Росарио. В 75-ата Алексис получи шанс сам срещу вратаря, но не съумя да го прехвърли. В 82-рата Меси сякаш беше в засада, но играта продължи, финтира играч на аутлинията и потърси Чави, но топката не стигна до "шестицата". В 93-ата Меси изпусна да оформи хеттрик, след като излезе сам срещу Адриан.

Барса може да стане шампион още в сряда вечер, ако Реал Мадрид загуби при гостуването на предпоследния Селта в изтеглен мач от 36-ия кръг. Първият мачбол за "синьо-червените" ще е идната неделя при гостуването на Атлетико Мадрид, където победа гарантира заслужените празненства в Сиудад Кондал.

Снимки: Getty Images/Guliver