Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Севиля набързо отказа Еспаньол

Отборът на Севиля спечели категорично с 3:0 срещу Еспаньол в мач от 34-ия кръг на Ла Лига, игран на "Рамон Санчес Писхуан". Автогол на Жоан Капдевила (11), попадение на Хорхе Андухар - Коке (19) и точен изстрел на Алваро Негредо (23) донесоха 12-а домакинска победа на "бланкирохос". Българското крило на "папагалчетата" Мартин Петров не влезе в игра.

Още през първата част андалусците решиха сблъсъка с три безответни гола. В 11-ата минута Жоан Капдевила си вкара автогол. Левият бек заби топката с глава в земята и кълбото мина голлинията. В 19-ата Коке удвои резултата. Отново Капдевила сбърка, не покри човека и халфът на "бяло-червените" преодоля Франсеск Касийя.

В 23-ата дойде ред и на голаджията Алваро Негредо да се разпише. "Деветката" отблизо технично завъртя топката в далечния ъгъл за своя 20-и гол в Примера, поеждайки на Роберто Солдадо в битката за трофея "Телмо Сара" за най-добър испански стрелец в първенството.

След почивката тимът на Унай Емери продължи да играе по-активно, но не толкова агресивно в атака. В 66-ата Франсеск Касийя спаси удар с глава на Иван Ракитич. Минута по-късно отново стражът на каталунците игра силно при опит с глава на Федерико Фасио. В 73-ата Бето парира една от малкото опасности на гостите, дошла от Капдевила.

Снимки: "Марка"