Волфсбург препъна Хамбургер по пътя към Европа (видео)

Волфсбург спъна Хамбургер ШФ  с 1:1 в последен мач от 32-ия кръг на Бундеслигата и сложи прът в колелото на  „червените шорти” по маршрута им към Лига Европа. Хайко Вестерман откри за Хамбургер в самия край на първото полувреме, а Макото Хасебе изравни в 65-ата минута, за да оформи крайното 1:1.

Мачът не предостави кой знае колко интересни ситуации, като и двете попадения паднаха след статични положения. Все пак  домакините изместиха Борусия (Мьонхенгладбах) от седмата позиция и вече са с точка повече от „жребците”. Волфсбург продължава да държи златната среда, като е 11-и с 41 точки. Бившият тим на Мартин Петров е в добра серия от осем поредни мача без поражение.

Бранителят на Хамбургер Вестерман откри в 45-ата минута. Той бе най-съобразителен в наказателното поле след центриране на Рафаел ван дер Ваарт от свободен удар.

Полузащитникът на „вълците”  Хасебе изравни резултата на „Имтек Арена” след 65 минути игра. Японецът прониза от непосредствена близост резервния страж на домакините Ярослав Дробни с глава. Чехът замени под рамката Рене Адлер, който бе извън строя заради получени жълти картони.

Снимка: Getty Images/Guliver