Фрайбург наказа Аугсбург и го остави да се мъчи (видео)

Отборът на Фрайбург надви Аугсбург с 2:0 в предпоследен мач на 32-ия кръг на Бундеслигата. С успеха си домакините затвърдиха мястото си в европейските клубни турнири през идния сезон. Седрик Макиади (30) и Жонатан Шмид (61) бяха точни за „орлите”. Аугсбург пък от своя страна продължава да е на 16-ото място, което го праща на бараж за оставане с третия от Втора Бундеслига.

В 30-ата минута Макиади откри за „орлите”. Жонатан Шмид проби отдясно и стреля силно. Стражът на гостите Александър Манингер отрази и тъмнокожия халф с едно докосване прати топката във вратата – 1:0.

Малко повече от четвърт час след началото на втората част Фрайбург удвои своя аванс чрез Жонатан Шмид. Макс Крузе изведе крилото с чудесен пас в дълбочина.  Атакуващият полузащитник отправи хубав удар от близо 15 метра и за втори път Манингер бе наказан.

Снимка: Getty Images/Guliver