Феноменален Клозе се скъса да бележи и изравни 27-годишен рекорд (видео)

Отборът на Лацио разпиля с 6:0 Болоня в мач от 35-ия кръг на Серия “А” на “Олимпико” след голово шоу на своята най-голяма звезда Мирослав Клозе, вкарал пет попадения. Германският голмайстор отбеляза хеттрик в рамките на 18 минути през първата част. Той откри в 21-ата минута, разстрелвайки Деян Стоянович, който бе избил удар от въздуха на Антонио Кандрева. Попадението бе първо за Клозе от 141 дни, тъй като за последно той се бе разписвал за победата с 1:0 над Интер на 15 декември 2012 година.

Десет минути по-късно Ернанеш удвои с много красив изстрел от 22 метра, който се отби в горната греда и спря в мрежата. Това бе неговият 10-и гол за сезона. В следващите няколко минути Клозе оформи своя първи хеттрик в първенството. Ветеранът първо бе изведен от Лулич и сам срещу вратаря направи резултата класически в 36-ата минута. 180 секунди по-късно след пробив на Абдулай Конко отново Клозе прати топката в мрежата.

Това бе неговият 13-и гол от 26 срещи, с което той изравни постижението си от първия сезон на “Олимпико”, когато вкара 13 гола в 27 мача.

Втората част започна с нов гол на голаджията на Бундестима, който подобри постижението си от миналия сезон за “небесносините”. Клозе вкара своя четвърти гол в мача в 50-ата минута, когато засече с глава центриране на Кандрева.

Бившата звезда на Байерн (Мюнхен) обаче нямаше намерение да спира и в 61-ата минута вкара своя пети гол в двубоя, останал очи в очи със Стоянович след подаване на Серджо Флокари.

В 68-ата минута Владимир Петкович извади своя нападател, изправил на крака всички тифози, които го изпратиха с аплодисменти и надежда, че във финала с Рома за Купата на Италия той ще запази своята форма.

Без Клозе други попадения не паднаха. Лацио записа най-голямата си победа от 16-те през сезона, като прекъсна серията от четири мача без победа. "Орлите" вече имат 55 точки и заемат седмо място. На две пред тях е Удинезе, а Рома има три повече.

Болоня остана на 12-о място и прекъсна серията си от четири поредни гостувания без загуба.

Клозе стана първият играч в историята на Лацио с пет гола в един мач от Серия "А", като за последно такова нещо в калчото се случи преди 27 години. Тогава Роберто Пруцо от Рома вкара пет попадения за успеха с 5:1 над Авелино на 16 февруари 1986 година. Интересното е, че Клозе вече е вкарвал пет попадения в един мач с екипа на Кайзерслаутерн.