Равенство остави Ливърпул без Европа (видео)

Без голове и с малко положения пред двете врати завърши мърсисайдското дерби между Ливърпул и Евертън на "Анфийлд". Двата отбора разделиха точките след 0:0, което означава, че "червените" почти сигурно ще завършат зад своя градски съперник в класирането, след като два кръга преди края на сезона разликата между тях е пет точки в полза на "карамелите". Именно момчетата на Дейвид Мойс можеха да съжаляват повече за изпуснатата победа, след като техен гол в средата на второто полувреме бе отменен спорно от рефера Майкъл Оливър. Негов автор бе Силвен Дистен, но преди това бе прозвучал съдийският сигнал за нарушение на Виктор Аничебе срещу вратаря на домакините Хосе Рейна.

През първото полувреме двата отбора не създадоха много голови положения и заслужено първата част завърши без попадения. Единствената опасна ситуация бе пред вратата на гостите. При нея Стивън Джерард получи пространство за удар на границата на наказателното поле пред Тим Хауърд, но неговият изстрел бе блокиран от Фил Ягиелка.

С началото на втората част играта стана значително по-открита и Даниел Стъридж се измъкна зад отбраната на "карамелите", но не успя да преодолее Хауърд. Малко по-късно гостите успяха да пратят топката във вратата на Хосе Рейна, но реферът Майкъл Оливър реши да отмени попадението им за нарушение на Виктор Аничебе в наказателното поле. За протестите си нападателят на гостите бе декориран с жълт картон.

След този интересен период обаче двата отбора отново намалиха темпото и положенията пред двете врати станаха рядкост. Мениджърите на съперниците Брендън Роджърс и Дейвид Мойс опитаха да раздвижат нещата, включвайки в игра допълнителни нападатели в лицето на Фабио Борини и Никица Йелавич. Това обаче не даде необходимия резултат и до края на мача скуката на терена продължи без нито един от двата тима да застраши сериозно вратата на противника. Така двата тима разделиха точките от двубоя без да впечатлят феновете си.