Гол в първата минута прати Арсенал в тройката (видео)

Попадание на Тио Уолкот след само 20 секунди игра изкачи Арсенал на трето място в класирането на Премиър лийг, след като с него "артилеристите" победиха с 1:0 като гост простилия се с мястото си в елита Куинс Парк Рейнджърс. Английският национал получи добър пас зад защитата на домакините от Микел Артета и спокойно прати топката под плонжа на Робърт Грийн, за да даде ранен аванс на Арсенал в лондонското дерби от 36-ия кръг на Висшата лига.

Победата означава, че възпитаниците на Арсен Венгер събират 67 точки, с което изпреварват градските си съперници Челси и Тотнъм, за да излязат на третото място в класирането. И двата конкурента на Арсенал за местата в топ 4 обаче имат мачове в аванс в сравнение с футболистите на Венгер.

Арсенал доминираше преди почивката и освен попадението на Уолкот, гостите можеха да отбележат и още голове във вратата на Грийн. След почивката домакините подобриха своята игра, но така и не намериха сили да се върнат в мача, след като Войчех Шчесни спаси удари на Лоик Реми и Боби Замора.