Нюкасъл продължава да трепери след нулево реми

Отборът на Нюкасъл продължава да не е сигурен за мястото си във Висшата лига и през следващия сезон, след като в четвърти пореден мач не успя да стигне до победата и завърши наравно 0:0 при гостуването си на Уест Хам в Лондон. Така след победата на Уигън при визитата им на Уест Бромич, възпитаниците на Алън Пардю са само на три точки над зоната на изпадащите.

Макар да направиха значително по-добър мач в сравнение с разгромното поражение с 0:6 от Ливърпул у дома миналата седмица и да създадоха някои добри положения за гол пред вратата на Юси Яскелайнен, гостите така и не успяха да стигнат до решителното попадение срещу на практика нямащите за какво да играят домакини.

Уинстън Рийд изчисти топката от голлинията при най-опасното положение за гол в двубоя. Бранителят на Уест Хам трябваше да спасява отбора си след удар на Папис Демба Сисе. Стражът на Нюкасъл Робърт Елиът пък направи двойно спасяване след удари на Кевин Нолан и Андрю Каръл след почивката, за да задържи поне точката за "свраките".