В свой стил Щутгарт се изложи и срещу последния (видео)

Щутгарт допусна втора срамна загуба в рамките на седем дни. Преди седмица „швабите” отстъпиха с класическото 0:3 от борещия се за оцеляване Аугсбург, а днес се изложиха срещу изпадналия вече Гройтер Фюрт с 0:2 и то у дома. Мачът бе изпъстрен с груба игра и редица картони. Готоку Сакай си отбеляза автогол в 51-ата минута, а в самия край Илир Аземи оформи крайното 2:0 за гостите.

Антонио Рюдигер остави домакините с човек по-малко в 74-ата минута, а Бернд Нериг пропусна дузпа за „зелено-белите” малко по-късно.

В 51-ата минута Сакай си вкара нелеп автогол, след като засече центриране на Едгар Приб отляво. В 89-ата минута влезлият като резерва Илир Аземи отбеляза втори гол за Фюрт.

Амбициите на Щутгарт за класиране в европейските клубни турнири окончателно се изпариха след днешното поражение. Тимът остана 12-и с 39 пункта. Фюрт пък постигна престижна за историята си победа, която обаче е без значение. От следващия сезон тимът се завръща във Втора Бундеслига.