Българският ансамбъл завърши четвърти на "Дънди къп" в София, Израел спечели титлата (видео)

Националният ансамбъл на България за девойки се класира на четвърто място в многобоя на международния турнир по художествена гимнастика "Дънди къп", който се проведе днес в "Арена Армеец" в София. Българките бяха втори след първото изпълнение на съчетанието с 5 обръча и получиха оценка от 16.233 точки. Във второто изиграване те бяха оценени с 15.500 точки и останаха четвърти със сбор от 31.733 точки. Възпитаничките на Камелия Дунавска са в състав Лаора Траатс, Габи Стефанова, Елена Бинева, Александра Митрович, София Рангелова и Емилия Радичева. Титлата спечели Израел със сбор от 32.200 точки, пред Русия с 31.917 точки и Беларус с 31.850 точки.

Рускините бяха първи след първото изиграване с 16.650 точки, но във второто си съчетание направиха грешка и гонеха обръч извън терена. В топ 6 са още отборите на Азербайджан с 31.450 точки и Франция с 29.633 точки. В състезанието участваха 11 ансамбъла. Според регламента на турнира в София ансамблите за девойки играят само многобой (две изигравания) без финали.

На официалното откриване на турнира присъстваха президентът на БФХГ Илиана Раева, Алекс Нестор, директор корпоративни и външни отношения на "Дънди прешъс Металс", Мария Петрова, главен съдия на турнира и Хайде Брунедер, председател на Техническия комитет по художествена гимнастика към Европейския съюз по гимнастика (ЮЕГ).

"Щастливи сме, че ще присъстват 11 отбора в това прекрасно състезание. Художествената гимнастика е спорт, който носи красота, естетика и феерия", каза Илиана Раева в приветственото си слово.

Утре няма състезания, а само официалните тренировки на отборите ансамбли и индивидуално жени от Световната купа, категория А, която е в събота и неделя.

Снимка: ЕМОНА ЦОНЧЕВА/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от "Дънди къп" може да видите ТУК!!