Берое изпусна трите точки в Гоце Делчев след уникални пропуски в 95-та минута

Отборите на Пирин (Гоце Делчев) и Берое завършиха 0:0 в мач от 25-ия кръг на "А" група. От този резултат далеч по-недоволни би трябвало да са гостите от Стара Загора, които направиха два уникални пропуска в даденото от рефера Борислав Колев 5-минутно продължение на двубоя.

Първо Мартин Райнов бе оставен непокрит, но стреля слабо от 7-8 метра и стражът на домакините Юсев спаси. В 95-та минута пък Джери Ситое се пребори добре с централните защитници на домакините, откъсна се очи в очи с техния страж, но прехвърлящият му удар тупна на напречната греда и излезе в аут.

Малко преди тези две ситуации, в 89-та минута, Хазуров от домакините също можеше да вкара, но изстрелът му с глава от три метра попадна в ръцете на Караджов.

Иначе в първия четвърт час от срещата Берое игра малко по-активно, но нито един от двата отбора не успя да отправи удар по посока на противниковата врата.

В 19-та минута Петър Лазаров центрира от корнер, Любо Витанов свали топката в малкия пеналт, където пак с глава Димитър Пиргов от 4 метра изпрати топката на сантиметри от страничната греда.

В 38-та минута главният рефер Борислав Колев изгони наставника на заралии Петър Хубчев. Най-вероятно треньорът бе отстранен за нецензурни реплики.

Към края на полувремето бомбен шут на Фиданин профуча покрай беройската врата, с което се изчерпаха положенията през първата част.

След почивката до споменатата вече 89-а минута двата отбора не сътвориха нито една смислена атака и логично липсваха ударите в очертанията на вратите. Това нещо се промени в края на срещата, но пропуските на Хазуров, Райнов и Ситое запазиха нулевото равенство.