Локо Сф и Черно море се мъчат с 90 минути антифутбол - показаха защо се борят да не изпаднат (видео)

Застрашените от изпадане Локомотив (София) и Черно море изиграха много слаб мач от 25-ия кръг на "А" група, който приключи с безличното 0:0.

Първата част бе малко по-интересна и с няколко добри възможности за гол. В първите минути двата отбора си размениха по едно опасно положение. Първо Георги Илиев стреля, но Божидар Митрев изби в корнер. Домакините отговориха с изстрел по земя на Крум Бибишков, но Китанов спаси.

В 7-та минута моряците имаха отлична ситуация да открият резултата. Инканго проби през центъра и подаде към непокрития Симеон Райков. Крилото на варненци стреля по диагонал, но топката се отби в лявата греда на Митрев.

В 21-та минута заучено положение от фаул завърши с пас на Пеев към Маркиньос, но шутът на бразилеца не успя да намери долния ляв ъгъл на черноморската врата и излезе в аут.

Седем минути по-късно Маркиньос центрира от фаул, Георги Божилов изпусна Курм Бибишков, който от пет метра стреля с глава, но изпрати топката в аут.

В 37-та минута и Черно море направи сериозен пропуск. След разбъркване в наказателното поле на домакините топката достигна до Инканго, който от границата на малкото наказателно поле шутира слабо и Митрев спаси. Малко по-късно опасен удар на Райков от далечна дистанция затрудни Митрев, но стражът на Локо изби в корнер.

След почивката двата отбора заиграха предпазливо и рядко стигаха до вратата на противника. Все пак в 64-та минута Локомотив създаде първата истинска голова възможност през второто полувреме, когато Димитър Илиев не уцели вратата след центриране от фаул на Маркиньос и изстрел с глава, макар да се намираше на 5 метра от голлинията.

В 82-та минута Райков центрира отлично към Инканго, който стреля колкото силно, толкова и неточно от воле. Именно с тези две ситуации се изчерпа всичко по-интересно през второто полувреме, а демонстрираната от двата отбора игра ясно показа защо славните някога Локомотив и Черно море сега се борят със зъби и нокти да оцелеят в "А" група.