Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 5:0

Девойките на България биха Румъния с 5:0 в контрола

Националният волейболен отбор на България за девойки старша възраст победи Румъния с 5:0 (25:20, 25:15, 25:22, 25:19, 15:13) в контролна среща между двата отбора, играна в зала "Арена Самоков".

Румънките гостуват на българските волейболистки за серия от проверки, като част от подготовката на нашите за предстоящата световна квалификация (8-12 май) в Самоков. Младите българските волейболистки вече изиграха две контроли като гости на силния отбор на Сърбия, като и в двете проверки записаха равенство - 2:2 гейма.

Най-резултатна за българския тим стана Гергана Димитрова с 29 точки (3 блока, 2 аса, 51% ефективност в атака, 48% позитивно и 36% перфектно посрещане), а Мира Тодорова добави 18 точки (5 блока и 72% ефективност в атака) за победата. "Всички момичета играха много стегнато", коментира за BGvolleyball.com категоричният ни успех треньорът на девическите националки Димо Тонев.

Статистика от мача благодарение на скаутмена на България Владимир Каракашков – ВИЖ ТУК!!!