Галина Николова и Мартин Илиев най-бързи на 100 м

Една от най-перспективните ни млади атлетки Галина Николова (Хеброс - Харманли) спечели по безапелационен начин спринта на 100 метра на петия мемориален турнир “Цветанка Христова”, който се проведе на стадиона на Национална спортна академия “Васил Левски” в столицата. Четвъртата на 100 и 200 м от Световното първенство за кадетки през 2011 г. зае първото място на 100 м при девойките старша възраст с 11,3 сек (ръчно измерване). След нея остана Елена Георгиева от Титан с 12,2 сек, а трета финишира шампионката на България в многобоя Ива Александрова (ЦСКА) с 12,3 сек.

Малко по-рано Александрова завърши трета и в скока на височина със 150 см. Там победата заслужи Десислава Адиркова (Хаммер Трявна) със 160 см, а втора се нареди Елена Петрова (СК Европул) със 150 см.

При юношите на 100 м златния медал извоюва Мартин Илиев (Павел Павлов Враца) с 10,7 сек. Втори се нареди Виктор Стратиев (Левски) с 10,8 сек, а трети завърши Едуард Борисов (ЦСКА) с 11,0 сек.

За Мартин Илиев това беше втори златен медал на турнира. Преди това той си осигури първото място и в скока на височина, където преодоля 195 см.

Снимки: ЕМОНА ЦОНЧЕВА/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от петия мемориален турнир "Цветанка Христова" може да видите ТУК!!!