Топузаков: Вървим в график, имаме аргументи за титла и купа (видео)

Помощник-треньорът на Левски Елин Топузаков коментира ситуацията в "А" група след победата на "сините" с 2:1 срещу ЦСКА. Успехът остави тима на две точки зад Лудогорец, а на 18 май разградчани гостуват на "Герена" в двубой, който най-вероятно ще определи тазгодишния шампион.

"С оглед на това, че преследваме Лудогорец и след победата в Ловеч беше задължително да спечелим срещу ЦСКА. Радвам се, че така се получи. Мисля, че имахме доста положения за гол. Отборът не спря да търси победата, имаше желание и хъс за нея. Нищо, че беше в последната минута мисля, че заслужено я постигнахме. Победата си е победа - дали в първата или последната минута. В последните няколко мач постигнахме добри победи срещу сериозни противници. Няма как да не се отрази на самочувствието на футболистите. Не бива да хвърчим в облаците, а трябва да сме здраво стъпили на земята. Дотук вървим в график, но има доста до финала и до това да постигнем целите си. Ако допуснем грешка преди или след мача с Лудогорец, може да се окаже, че победа в дербито на никой няма да свърши работа. Имаме финал за Купата на България три дни преди това. Нищо няма да е ясно до последния кръг. Имаме достатъчно аргументи и точки да се борим и за титла, и за купа", каза Топузаков.

След това той коментира и проекта на "Газпром" "Футбол за приятелство".

"Със сигурност това е голяма инициатива. Толкова много деца от различни народи и култури. Абсолютно подкрепям и приветствам. Всички, които участват в това събитие, ще бъдат много щастливи. Малко са хората, които ще могат да видят на живо финала в Шампионската лига", допълни бившият футболист на Левски.